PALETLİ YÜZME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu tesisinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun organizasyonunda Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası başladı.

12 MAYIS 2017 / GHSİM
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu tesisinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun organizasyonunda Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası başladı.

Şampiyonaya 21 takım halinde 103 sporcunun katıldı. Sporcuların su üstü, çift palet, dip ve tüp olmak üzere 4 dalda bayanlar ve erkekler kategorilerinde mücadele edecekler. Dereceye giren sporcular milli takıma seçilecek ve ülkemizi Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında temsil etmeye hak kazanacaklar.

10 Mayıs 2017 tarihinde başlayan Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası 14 Mayıs 2017 Tarihinde son bulacak.  

TSSF Osmaniye İl Temsilcisi Ebubekir Yılmaz, “ Türkiye Sualtı Federasyonu Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası Osmaniye ayağı başladı. 10-14 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan turnuvaya Türkiye genelinden 21 takım ve 103 tane sporcu katılıyor. Bu müsabakalar 20 tane hakem gözetiminde yapılmaktadır. Burada dereceye giren sporcularımız Dünya ve Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacaklar.”

TSSF Genel Sekreteri Hakan Aktaç ise “ Osmaniye’de Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonası’nı düzenliyoruz. Burada aynı zamanda Türk Milli Takımı’nı seçiyoruz. Burada barajları geçen sporcularımız milli takıma girecekler. Avrupa ve Dünya’da ülkemizi temsil edecekler. Paletli Yüzme Sualtı Sporları Federasyonu’nun bir alt dalı ve bu branş dünyada ve ülkemizde hızla yayılan bir branştır. Aynı zamanda bizim gençlerde dünya ve Avrupa derecelerimizin olduğu bir branş. Ve Türkiye’de de hızlı yayılmaktadır. Şu an burada 21 takımdan 103 sporcu katıldı.” Şeklinde konuştu.

Programda açılış konuşması yapan Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını dile getirerek Türk sporunun geleceği olan genç sporculara başarılar diledi.

Yapılan İlk gün müsabakaların ardından dereceye elde eden sporculara madalyaları Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir tarafından verildi.