Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen "15 Temmuz Sancak Koşusu" Osmaniye’de büyük bir heyecanla gerçekleştirildi.

 Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen 15 Temmuz Sancak koşusunda 25 sporcu 1.500 metrelik mesafeyi, "Demokrasi Bilinci, Elden Ele Taşınan Bir Bayrak Yarışıdır" sloganıyla sancak koşusu tamamladılar.

15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek; Osmaniye Valiliği önünden başlayıp, Devlet Bahçeli Meydanı Atatürk Anıtı Önünde Tören sona erdi.

 Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu Gençlik ve Spor Bakanlığımız koordinesinde tüm illerde olduğu gibi Osmaniye’de de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında sancak koşusu yapıldığını belirtti.

Loğoğlu ; " Ülke genelinde her yıl düzenlenmekte olan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri" ile milli birliğimize ve demokrasiye olan inancımız güçlenmektedir.

İnanç, dirayet, birlik ve beraberlik ruhuyla ay yıldızlı sancağı taşımak, milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz'da şehit olan vatandaşlarımızın anısını yaşatmak amacıyla, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek ülke genelinde 81 ilde aynı anda başlayan 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu etkinliğini Osmaniye’de gerçekleştirdik katılım sağlayan tüm sporculara ve Antrenörlere teşekkür ederim dedi.

Program sonunda sporculara ve Antrenörlere katılım belgesi verildi.